Z dvema zadetkoma Štormana boljši od Dekanov

Nogometaši Brinja so v nedeljo, 21. aprila, odigrali srečanje 26. kroga 2. SNL. Na domačem igrišču so premagali Dekane z rezultatom 2:1.

IMG 8912

Na začetku tekme so modro-rumeni pritisnili in gostje so imeli kar nekaj težav z zaustavljanjem napadov čete Gorana Markovića, a so jih uspeli sčasoma umiriti. Igra je kasneje večinoma potekala med obema kazenskima prostoroma brez večjih priložnosti za zadetek. Terenska prevlada in večja želja po zadetku pa se je domačim vendarle obrestovala v 44. minuti, ko je Jerin podaljšal visoko žogo do Štormana, ki si jo je mojstrsko sprejel in spustil na tla, potem pa še rutinirano premagal vratarja Dekanov. Polčas se je končal z minimalnim vodstvom Brinja.

V drugem polčasu se je domačim odpiralo več prostora, saj so morali gostje ob zaostanku tvegati več. V 54. minuti so modro-rumeni povišali vodstvo. Glavna akterja sta bila tako kot pri prvemu zadetku Jerin in Štorman. Najprej je prvi z glavo podaljšal visoko podajo do Štormana, slednji pa je utekel domači obrambi in še drugič suvereno premagal vratarja gostov za vodstvo z 2:0. V nadaljevanju so varovanci Gorana Markovića poskušali priti do še enega zadetka, hkrati pa v kali zatrli vse poskuse Dekanov, da bi znižali zaostanek. To je veljalo vse do zaključnih sekund tekme. V zadnjih izdihljajih sodnikovega dodatka so gostje z zvrhano mero sreče prišli do častnega zadeka.

Srečanje se je končalo z zmago Brinja z rezultatom 2:1.

Matevž Matko pred tekmo z Dekani - Tri točke morajo ostati doma

Pred nogometaši Brinja je nova domača tekma. V nedeljo ob 17.00 v Grosuplje prihaja ekipa Dekanov. Pred obračunom s Primorci nam je svoje poglede razkril branilec modro-rumenih, Matevž Matko.

Moštvo Gorana Markovića je v prejšnjem krogu premagala vodilno Nafto: "Po zmagi nad Nafto je vzdušje v ekipi zelo dobro. Ponovno smo dokazali, da lahko premagamo vsako ekipo v ligi. Z enakim pristopom, kot smo ga imeli v Lendavi, moramo iti v tekmo z Dekani. Bili smo popolnoma osredotočeni na naš cilj in nismo odstopali od našega načrta za tekmo. Seveda ni bilo vse idealno, saj smo prejeli precej poceni zadetke, ampak med tednom smo analizirali naše napake in delali na temu, da se nam ne bodo več ponavljale."

Matko pravi, da morajo točke ostati doma: "Moštvo Dekanov premore številne kvalitete, zato tekma zagotovo ne bo lahka. V Grosuplje bodo prišli osvajat točke, na nas pa je, da poskrbimo, da jim ne bo uspelo. Tri točke morajo ostati doma. Razlike na lestvici so res majhne, zato vsaka zmaga ali poraz lahko naredi razliko. Na domačem igrišču smo v letošnji sezoni spustili kar nekaj točk, zato bomo še posebno motivirani, da pokažemo, da smo tudi doma lahko zelo suvereni."

18-letni Aljaž Zalaznik proti Nafti dosegel prva zadetka za člansko moštvo

Trdo delo, potrpežljivost, kvaliteta in pripravljenost za učenje. Vse to je potrebno, da mlad nogometaš v Brinju dobi priložnost za treniranje in kasneje tudi igranje za člansko ekipo.

Vse te kvalitete nenehno izkazuje Aljaž Zalaznik, ki v letošnji sezoni že zelo pogosto igra v članskem moštvu. Na nedeljski tekmi proti Nafti je svoje dobre predstave na treningih in tekmah kronal še s premiernima zadetkoma v 2. SNL.

Ob 9. nastopu v drugem rangu slovenskega nogometa je Zalaznik zablestel v Lendavi in z dvema lepima zadetkoma Brinju pomagal do zmage. Najprej je z glavo odlično izkoristil podajo Piskuleta, potem pa spretno sprejel globinsko žogo Matka, preigral vratarja in zatresel mrežo.

Delo se pa seveda na tej točki ne zaključi, ampak šele dobro začenja. Nova priložnost za dokazovanje bo že nedeljo, ko se bodo modro-rumeni na domačem igrišču pomerili z Dekani.

Goran Marković po zmagi nad Nafto - Dobra tekma, a moramo se še izboljšati

Članska ekipa je v nedeljo, 14. aprila, v Lendavi premagala vodilno Nafto. Po izjemno razburljivi tekmi, ki jo je četa Gorana Markovića dobila z 3:4, smo se pogovarjali z glavnim trenerjem Brinja.

Zmaga proti vodilni ekipi je zagotovo razlog za slavje in zadovoljstvo, a Marković opozarja, da to ne spremeni dejstva, da je še veliko prostora za napredek: »Vedeli smo, na kakšen način lahko pridemo do zmage. Vsekakor bi si želel, da bi tekmo na koncu bolj pametno odigrali in pripeljali do konca, saj smo vse tri gole prejeli po naši individualni napaki. Poleg štirih doseženih zadetkov smo si pripravili še kar lepo število priložnosti, medtem ko domača ekipa poleg treh zadetkov ni resno ogrozila naših vrat. Menim, da je bila zmaga popolnoma zaslužena. K dobremu rezultatu je zagotovo pripomoglo tudi dejstvo, da je bilo igrišče zelo dobro pripravljeno in smo zato lahko izvajali elemente v igri, ki si jih želimo izvajati. Čeprav smo zmagali, se moramo zavedati, da naša igra ni bila idealna in moramo izboljšati še precej stvari.«

Dva gola je dosegel Aljaž Zalaznik, ki je rojen leta 2005 in je tehnično gledano še mladinec. Zanj sta bila to prvenca v drugi slovenski nogometni ligi: »Aljaž si je s treningom in igrami, ki jih kaže, prislužil več priložnosti za igro. Je tudi dokaz, da mladi lahko v Brinju s trdim delom in predanostjo pridejo do prve ekipe in tudi dobijo priložnost za resno minutažo. On je bil proti Nafti nagrajen še z dvema zadetkoma. Želimo si, da bi čim več fantov iz naše nogometne šole imelo vodilno vlogo pri članski ekipi, a v isti sapi poudarjam, da si morajo to prislužiti in izkoristiti ponujene priložnosti.«

Modro-rumeni so prejeli dva rdeča kartona: »Srečanje smo končali brez dveh igralcev, poleg tega pa je Brkić prejel še rumeni karton, zaradi katerega ne bo smel igrati v naslednjem krogu. Seveda nam bodo fantje manjkali na naslednji tekmi, je pa to hkrati priložnost za ostale, ki do sedaj morda niso dobili toliko priložnosti, da dokažejo, da lahko igrajo v drugi slovenski ligi.«

Zmaga nad vodilno Nafto

Nogometaši Brinja so v nedeljo, 14. aprila, odigrali tekmo 25. kroga 2. SNL. V Lendavi so v 'nori' tekmi premagali Nafto z rezultatom 3:4.

Prvi polčas je ponudil kar nekaj priložnosti in tudi dva zadetka. V 30. minuti je sodnik po prekršku v kazenskem prostoru Nafte pokazal na belo točko in modro-rumeni so imeli odlično priložnost za vodstvo. Odgovornost je prevzel Brkić in uspešno poslal žogo v mrežo za vodstvo. Domači so odgovorili v 40. minuti. Nogometaši Brinja so po izvajanju kota izgubili žogo, kar so Naftaši s pridom izkoristili. Izvedli so hiter protinapad, po katerem se je sam pred vratarjem Brinja znašel Vuica, ki ni imel težav pri zaključku. Ekipi sta na odmor odšli poravnani.

Varovanci Gorana Markovića so se v drugi polčas podali odlično in v 63. minuti prišli do vodstva. Piskule je poslal lep predložek v kazenski prostor, kjer se je odlično znašel Zalaznik in žogo z glavo poslal v mrežo. Le nekaj minut kasneje pa so nogometaši Brinja ostali na igrišču z igralcem manj. Sodnik je ocenil, da je bil prekršek Stankovića dovolj grob za drugi rumeni karton in ga izključil. To so domači hitro izkoristili in v 70. minuti po prekinitvi prišli do vodstva. Odziv modro-rumenih ne bi mogel biti boljši, saj so takoj po izvajanju žoge s sredine igrišča prišli do vodstva. Zalaznik je prejel žogo za hrbet domače obrambe, si jo dobro sprejel, preigral vratarja in jo spretno poslal v mrežo. V 80. minuti so prednost še povišali. V kazenskem prostoru je padel Cukjati in sodnik je dosodil najstrožjo kazen, ki jo je ponovno uspešno izkoristil Brkić. Drame pa še ni bilo konec, saj je sodnik po tem izključil še dva nogometaša, enega na vsaki strani. Na strani Brinja je rdeči karton prejel Nejc Pušnik, potem pa je sodnik dosodil še najstrožjo kazen, ki so jo domači uspešno izkoristili. V zadnjih minutah so poskušali priti do izenačenja, a jim ni uspelo, tako da so tri točke odpotovale v Grosuplje.