Nogometaši Brinja boljši od druge ekipe SK Sturm Graz

Nogometaši Brinja so prvo pripravljalno tekmo v Avstriji opravili z odliko. Drugo ekipo avstrijskega prvoligaša SK Sturm Graz, ki nastopa v drugi avstrijski ligi, so premagali z rezultatom 1:3.

V prvem polčasu sta zadetka prispevala Islamagić in Dergić, v drugem polčasu pa je zadel Ovadia.

Po tekmi je dogajanje na igrišču opisal branilec Brinja, Anže Šparovec: »Za nami je zelo težka tekma, saj so bili igralci nasprotne ekipe zelo borbeni. Ogromno so pretekli, zato jim je bilo v tem elementu igre težko parirati. Tega nismo vajeni iz druge slovenske lige. Za nami je zanimiva izkušnja, iz katere se bomo veliko naučili.«

Jutri nogometaše Brinja čaka še ena pripravljalna tekma. Pomerili se bodo proti SV Lafnitz: »Gre za kvalitetno ekipo, ki nastopa v drugi avstrijski ligi. So bolj izkušeni od današnjih nasprotnikov, zato bo to verjetno povsem drugačen obračun, kot je bil današnji. Vsekakor se tekme veselim in komaj čakam, da se pomerimo še z drugo ekipo iz druge avstrijske lige.«